MKP ATOL z medalami i rekordami!!!

Nowa Ruda 2016 Mistrzostwa Okręgu

Milicz 2016

W dniach 18-19 marca 2016r. na pływalni w Nowej Rudzie po raz kolejny odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12, 13 letnich (strefa lubuska i dolnośląska) najważniejsze zawody w obecnym sezonie dla młodzików. W zawodach udział wzięło 215 uczestników i uczestniczek z 20 klubów. MKP ATOL reprezentowali: Laura Junik, Oliwia Hajduk, Mikołaj Mosiak, Daniel Kowalski oraz Karol Słomski.  Miłym akcentem był również fakt, że wychowanki naszego klubu: Paula Salik, Sabina Czapor, Natalia Osadczuk, w dalszym ciągu związane są z pływaniem, tym razem sekundując młodym pływakom. Zawody podzielone były na dwa bloki, po jednym w każdym dniu.
Nasi młodzicy już pierwszego dnia pokazali, że podobnie jak ich starsi koledzy sumiennie przepracowali cały okres przygotowawczy. Wystartowali na dystansach 100 stylem motylkowym, 200 grzbietowym, 100 klasycznym oraz 400 dowolnym, znacznie poprawiając swoje czasy i uzyskując wysokie lokaty. Najwięcej powodów do radości tego dnia mieli Oliwia Hajduk, która na dystansie 400 dowolnym, wykazała ogromną wolę walki i wywalczyła brązowy medal, ale co najważniejsze wyraźnie poprawiając swoje najlepsze osiągnięcie oraz Daniel Kowalski zdobywając srebro na 200 stylem grzbietowym po emocjonującej walce z kolegą z klubu Rekin Świebodzice. Daniel poprawił swój wynik o blisko 10 sekund. Pozostali zawodnicy uzyskali wyniki wskazujące na wyraźny progres, a ich radość po zrealizowaniu założeń była ogromna.
Drugi dzień zmagań, to dla zawodników ATOLA starty na dystansach 100 stylem dowolnym, 200 klasycznym, 100 grzbietowym, a także 200 stylem zmiennym. Również i tym razem, nasi młodzi sportowcy przysporzyli nam wielu powodów do radości, niejednokrotnie zaskakując samych siebie, jak chociażby Mikołaj Mosiak, który na 100 dowolnym poprawił swój rekord życiowy o prawie 4 sek. uzyskując wynik poniżej 1:08. Laura Junik i Oliwia Hajduk mierząc się w rywalizacji na 200 zmiennym  dowiodły, że potrafią i chcą pokonywać własne słabości. Dużą niespodziankę sprawił także Karol Słomski, znacznie poprawiając czas na 100 klasykiem, bo aż o 7 sek., uzyskany niecały miesiąc temu w Zielonej Górze. Podobnie jak dzień wcześniej, Daniel Kowalski zademonstrował swoją dobrą formę i zdobył złoty medal w konkurencji 100 stylem grzbietowym oraz srebrny na 100  w stylu dowolnym.
Miniony weekend, to nie tylko emocje związane z Mistrzostwami Młodzików, bo już następnego dnia po ich powrocie tj. 20.03.2016 r. siedmioosobowa reprezentacja naszego klubu w składzie: Amelia Błach, Oliwia Małachowska, Karolina Terka, Wiktoria Hartlińska, Janek Piskozub, Kornel Pawłowski oraz Paweł Zdanowicz uczestniczyli w II PUCHARZE BURMISTRZA GMINY MILICZ. Dla niektórych z nich, były to pierwsze w życiu zawody, dla innych chęć sprawdzenia samego siebie. Każdy uczestnik włożył w swój start mnóstwo zaangażowania i woli walki. Startując 20 razy wywalczyli 11 medali oraz poprawili niemal wszystkie czasy.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!